Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Kraj podepsal memorandum o sociálním začleňování

Kraj podepsal memorandum o sociálním začleňování

Krajský úřad rozšíří spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování. Vzájemné partnerství potvrdilo memorandum, které za Olomoucký kraj podepsal v pondělí 16.září hejtman Ladislav Okleštěk.

Ilustrační foto z jednání
18. září 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

„Spolupráce s vládní agenturou nám například ulehčí přípravu některých projektových žádostí, které se týkají sociálního začleňování. Kraj může na oplátku poskytnout data a postřehy přímo z terénu, protože už teď se věnujeme třeba sociálně vyloučeným lokalitám.Memorandum se nezabývá jen řešením problémů, které s vyloučenými lokalitami souvisí, ale zaměřuje se také na prevenci jejich vzniku,“ uvedl hejtman Okleštěk. 

Foto z jednání

Olomoucký kraj se na oblast sociálního začleňování zaměřuje dlouhodobě. V regionu je několik takzvaných vyloučených lokalit, jejichž obyvatelé pomoc potřebují.

„Jsem rád, že hejtmanství chce řešit problematiku sociálního vyloučení komplexně.  V Olomouckém kraji působíme v několika obcích a spolupráce s krajem nám poskytne další podporu pro řešení situace na místní úrovni a zároveň umožní navrhovat systémová opatření. Chceme se zaměřit na prevenci sociálního vyloučení v oblastech, jako je bydlení, zaměstnanost nebo vzdělávání, ale také například na podporu subjektů poskytujících služby v oblasti sociálního začleňování, “sdělil David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování.

Zástupci kraje a agentury se budou minimálně dvakrát ročně setkávat na pravidelných jednáních, aby si mohli vyměňovat informace a diskutovat řešení. Společně také delegují zástupce do pracovních skupin nebo do projektů, které se sociálním začleňováním zabývají.
Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)