Svátek má: Zora

Regiony

Velikost textu:

Kraj pomůže rodinám dětí s neurologickým onemocněním

Kraj pomůže rodinám dětí s neurologickým onemocněním

Osm set tisíc korun rozdělí Olomoucký kraj mezi dvě organizace, které na území regionu pomáhají především rodičům dětí s dětskou mozkovou obrnou.

Ilustrační foto
29. června 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

Symbolické šeky předal ve čtvrtek 27. června zástupcům obou sdružení náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Ilustrační foto

„Rehabilitace dětí, které trpí dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními, je nesmírně nákladná. Příspěvkem z nového krajského dotačního titulu Podpora významných aktivit v oblasti zdravotnictví chceme podpořit jejich rodiče tak, aby mohli svým potomkům zajistit potřebnou péči,“ řekl náměstek Horák

Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními, která je jedním z příjemců krajské dotace, použije peníze na úhradu rehabilitačních pobytů nemocných dětí.

„Dotace je pro nás obrovským kusem pomoci. Díky ní budou moci intenzivně rehabilitovat děti z asi pětačtyřiceti rodin, které v Olomouckém kraji sdružujeme,“ uvedla ředitelka asociace Hana Semenyšinová.
Symbolické šeky předal náměstek Horák zástupcům organizací během návštěvy rehabilitačního centra Arcada v Hranicích. To poskytuje ambulantní péči právě dětem s mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními.

„Výsledným efektem rehabilitace v našem centru je posun senzomotorického vývoje, zlepšení soběstačnosti a změna schopnosti koordinace těla v prostoru. Zaměřujeme se také na obnovení správných pohybových návyků a posílení svalové síly u malých pacientů,“ vysvětlil předseda Centra náhradní rodinné péče dětí se zdravotním hendikepem Miloš Svoboda.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)