Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Kraj rozděluje statisíce roušek.Nejdříve půjdou lidem v první linii

Kraj rozděluje statisíce roušek.Nejdříve půjdou lidem v první linii

Olomoucké hejtmanství pokračuje v distribuci ochranných pomůcek. V pondělí 23.března míří do celého kraje obří zásilka roušek a respirátorů.

Ilustrační foto z akce
25. března 2020 - 08:00

Po dohodě s hygieniky a epidemiology půjde největší část dodávky sociálním službám, zdravotníkům, hasičům a záchranářům – tedy lidem, kteří proti koronaviru stojí v první linii.

„Prioritní je také dostat ochranné pomůcky na uzavřené Litovelsko a Uničovsko. Tam jsme už minulý týdendodali 10 tisíc roušek a dalších 25 tisíc obdrží teď,“ uvedl předseda krizového štábu a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Jak hejtman zároveň dodal, hygieniky uzavřený region už také obdržel 2 600 respirátorů nejvyšší kvality, přičemž dnes k nim míří dalších 1 400 kusů.

„Celkem jsme rozvezli po celém Olomouckém kraji 70 400 respirátorů a 196 tisíc roušek. S distribucí nám pomohli hasiči, zaměstnanci krajského úřadu i nemocnic a mnozí další,“ poděkoval spolupracovníkům Okleštěk.


Hejtmanství už rozdistribuovalo v minulých dnech 10 tisíc litrů dezinfekce, k tomu téměř dvacet tisíc rukavic, 650 brýlí, 550 ochranných štítů, 3 750 speciálních nanoroušek a 7 tisíc rychlotestů. Další ochranné pomůcky jsou na cestě do Olomouckého kraje včetně 14 tisíců litrů dezinfekčních prostředků.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová,KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)