Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Kraj vyhlásil ceny cestovního ruchu. Bodovaly lázně a stezky

Kraj vyhlásil ceny cestovního ruchu. Bodovaly lázně a stezky

Ceny cestovního ruchu za roky 2020 a 2021 udělil v těchto dnech Olomoucký kraj. Vloni se předávání cen nekonalo kvůli epidemii covid-19 a proběhlo za oba ročníky až letos.

Ze slavnostního aktu.
20. září 2021 - 08:00

Mezi oceněnými jsou turistické atraktivity z celého regionu. „Uplynulé dva roky nebyly pro cestovní ruch vůbec jednoduché. Přesto se lidem, kteří se na rozvoji turismu podílí, podařilo odvést obrovský kus práce a připravit pro návštěvníky našeho regionu řadu novinek. Všem jim za to velmi děkuji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Ceny cestovního ruchu vyhlašuje kraj v několika kategoriích, v nichž mohou lidé hlasovat prostřednictvím webových stránek cenykraje.cz. Zvláštní cenu pak uděluje přímo hejtman.


„Absolutním vítězem za loňský rok se staly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové a za letošek Hanácké stezky. Obě tyto atraktivity stojí za návštěvu, stejně jako všechna další nominovaná místa, která se v anketě o přízeň veřejnosti ucházela,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)