Svátek má: Jolana

Regiony

Velikost textu:

Krajský úřad se změnil na koncertní sál a prohlídkovou atrakci

Krajský úřad se změnil na koncertní sál a prohlídkovou atrakci

Navzdory pošmournému počasí dorazily na Dny Olomouckého kraje davy lidí. V pátek je před budovou hejtmanství rozparádil rockový koncert a v sobotu hitové skladby skupiny Queen v podání moravské filharmonie.

Ilustrační foto
11. září 2019 - 08:00

Zájemcům se rovněž zpřístupnily prostory krajského úřadu.

„Celý týden jsem nespal a přemýšlel nad tím, kolik lidí přijde a jestli nebude pršet. Návštěvnost mě velmi příjemně překvapila. Lepší motivaci pro pořádání dalších krajských dnů jsem si ani nemohl přát. Moc děkuji všem lidem, kteří dorazili a užili si některý z pořadů,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Dvoudenní oslavy zabrala krajskému úřadu měsíce příprav. Program pořadatelé přizpůsobili fanouškům rockové i vážné hudby, rodinám s dětmi a seniorům. Velký zájem byl o prohlídku krajského úřadu, konkrétně pak míst, kam se lidé běžně nedostanou.


„Zájemci se mohli podívat například do kongresového sálu, ale největší zájem byl o návštěvu desátého patra budovy, kde zasedá rada kraje a o prohlídku pracovny hejtmana, který zde návštěvníky osobně provázel,“ doplnil kancléř Luděk Niče.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)