Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Krajští radní vyrazili na Přerovsko

Krajští radní vyrazili na Přerovsko

Na pravidelný výjezd do některého z regionů Olomouckého kraje vyrazili ve středu 22. května krajští radní. Tentokrát zvolili Přerovsko.

Ilustrační foto z akce
24. května 2019 - 08:00

Během dopoledního programu navštívili například cestmistrovství, domov pro seniory, školy, ornitologickou stanici v Přerově a setkali se také s vedením magistrátu.

Foto z návštěvy

„Výjezdy do regionů jsou pro nás skvělým zdrojem inspirace. Přímo na místě totiž vidíme, jak fungují například sociální služby nebo doprava. Od místních lidí slyšíme, co by bylo třeba zlepšit a kam bychom měli nasměrovat krajskou podporu a finance,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Hejtman zahájil pobyt na Přerovsku návštěvou Domova Na Zámečku v Rokytnici, kde pečují o osoby se zdravotním postižením a seniory. Jeho další kroky vedly k přerovským profesionálním hasičům.

Zhruba hodinu před polednem si už kompletní rada kraje prohlédla provoz přerovského pivovaru. Po obědě s podnikateli pak radní zasedli k jednomu stolu se zástupci místních neziskových organizací. Zabývali se systémem dotací.

„Zástupci neziskovek měli připomínky hlavně k administrativní zátěži, která s dotačními programy souvisí. V některých bodech jsme jim dali zapravdu a během příprav dotačních programů na příští rok jejich námitky zohledníme,“ uvedl hejtman Okleštěk.

S vedením Přerova krajští radní diskutovali například o realizaci důležitých silničních staveb. Řeč přišla také na plánovaný záměr vybudování vysokorychlostní železnice, která bude městem procházet.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)