Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Křižovatku u Pradědu v Jeseníku mají řídit semafory

Křižovatku u Pradědu v Jeseníku mají řídit semafory

Kolony aut v Dukelské ulici a na náměstí Svobody, chodci proplétající se mezi vozidly. Typický obrázek na křižovatce u restaurace Praděd. Tato situace by se však v dohledné době měla změnit, a to umístěním semaforů. 

Ilustrační foto
6. října 2017 - 08:00

„Zatím se uvažuje o dočasné instalaci mobilních semaforů na betonových patkách, zkušební provoz by měl trvat tři měsíce,“ uvedl Jiří Marek z Městského úřadu Jeseník. Jak dále poznamenal, semafory budou fungovat v ranní a odpolední špičce. Po zkušebním provozu dojde k jeho vyhodnocení. Pokud se tímto opatřením zlepší dopravní situace, budou zde semafory umístěny nastálo. Zároveň by se tím výrazně  zvýšila bezpečnost chodců v této lokalitě.

„Občané v pocitové mapě města označili toto místo jako nebezpečné. Proto nyní pracujeme na řešení, které by zamezilo vzniku kritických situací, ke kterým zde bohužel dochází,“ podotkla místostarostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová. Dopravní komise, která se touto problematikou zevrubně zabývá, navrhne Radě města umístit světelné zařízení na křižovatce ulic Dukelská a náměstí Svobody. Po tomto schválení, které se předpokládá, přijde na řadu další administrativa v podobě povolení odborem dopravy a Policií ČR.

„Po jejich souhlasném stanovisku by se semafory měly objevit během dvou týdnů,“ odhadl časovou posloupnost Jiří Marek.

OLMÜTZ 1813 na Korunní pevnůstce: 200 vojáků ze šesti zemí

Další možnou variantou je vybudování okružní křižovatky, ta by však zasahovala do parku na náměstí Svobody. O této možnosti se uvažovalo již zhruba před patnácti lety, k realizaci ale nedošlo.

Podle webu města Jeseník

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Jeseník)