Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Lapkové opět v akci a poškozený parkovací automat

Lapkové opět v akci a poškozený parkovací automat

Ani na začátku roku 2018 neustává aktivita zlodějů, jen během včerejšího dne řešili strážníci Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích v obchodech

Poškozený automat
4.leden 2018 - 08:00

Lapkové měli zálusk na potraviny, drogistické zboží a zejména alkohol. Ten se stal osudným jedenatřicetiletému muži z Frenštátu pod Radhoštěm, který v supermarketu na třídě Kosmonautů pronesl přes pokladnu bez zaplacení plnou přepravku s pivem.


Jelikož měl muž v minulosti již problém se zákonem, byl celý incident předán státním policistům pro podezření ze spáchání trestného činu. V loňském roce řešili strážníci celkem 817 oznámení o krádežích, z toho bylo celkem 67 případů předáno Policii ČR.

V úterý 2.1.2018 po půl osmé ráno zjistil pracovník Městské policie Olomouc, že na třídě Svobody došlo k poškození parkovacího automatu. Hlídka následně na místě zjistila, že automat byl zřejmě poškozen dělobuchem a to v místě, kde se odebírají parkovací lístky. Vzhledem k předběžně vyčíslené škodě byla na místo pro podezření ze spáchání trestného činu přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu řešení.


Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí,  Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP)