Svátek má: Blahoslav

Regiony

Velikost textu:

Letošní "Brány památek dokořán" zpřístupní i kostel sv.Michala

Letošní "Brány památek dokořán" zpřístupní i kostel sv.Michala

Pokud jste v minulosti ještě nevyužili jiných příležitostí prohlédnout si běžně nepřístupné části kostela sv. Michala, nenechte si ujít letošní Brány památek dokořán.

Kostel sv.Michala v Olomouci
14.duben 2017 - 08:00

Touto akcí si v Olomouci již popáté připomeneme Mezinárodní den památek a historických sídel, a to v úterý 18. dubna.  Od 15 do 20 hodin budete mít možnost nahlédnout nejen do samotného kostela, ale i do ambitu, kaple sv. Alexeje, sklepení či vystoupat na věž až ke zvonům.

„V 15, 17 a 18 hodin navíc můžete využít komentovaných prohlídek, kde se dozvíte to nejzajímavější nejen o historii kostela, ale také o jeho architektuře. Průvodcem vám bude samotný farář od sv. Michala, P. Antonín Basler,“ říká vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

V 19 hodin pak prostor kostela rozezní varhanní koncert, během kterého si budete moci vychutnat skladby J. S. Bacha. L. Vierneho, Ch. M. Widora, to vše v podání Karla Martínka, který zahraje také několik vlastních skladeb.

Brány památek dokořán sice zatím nemají mnohaletou tradici, avšak rok od roku tato akce vyvolává u Olomoučanů i návštěvníků města čím dál větší zájem.

„Při příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel je každý rok zpřístupněna vždy jedna památka. V minulých letech to byl Kostel českobratrské církve evangelické, Husův sbor, Konventní zahrada Klášterního Hradiska nebo Korunní pevnůstka,“ vyjmenovává náměstek primátora města Olomouce Pavel Urbášek.

Kostel sv.Michala je první kopulovitá stavba severoitalského typu na Moravě

„Věřím, že nejen tentokrát, ale i v dalších letech, si návštěvníci opět užijí zajímavý program a uvidí místa, která jsou jim během roku jinak skryta,“ uzavírá náměstek. Kterékoli části programu se můžete zúčastnit zcela zdarma.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Radka Štědrá, tisková mluvčí, Magistrát města Olomouce.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)