Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Ležící, spící a hlavně pod vlivem alkoholu

Ležící, spící a hlavně pod vlivem alkoholu

Od pátku do neděle přijalo operační středisko na desítku oznámení o osobách, které jsou zřejmě pod vlivem alkoholu a pospávají na různých místech na území města Olomouce.

Ilustrační foto
9. října 2018 - 08:00

V polovině případů se dotyčné osoby podařilo tzv. rozchodit a tyto následně místa opustili. Druhá polovina případů skončila převozem na protialkoholní a záchytnou stanici, kdy rekordmanem byl muž, který zdravotnickému personálu nadýchal hodnotu 3,38 promile alkoholu v dechu.


Incident v tramvaji
V sobotu 6. října před desátou hodinou večerní se na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátil dispečer Dopravního podniku města Olomouce, který oznámil potyčku cestujících v tramvaji poblíž zastávky na třídě Svobody. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala šestačtyřicetiletého muže a ten jí sdělil, že k žádnému konfliktu nedošlo, pouze ho neznámý muž polil trochu pivem a on ho napomenul. Z následné obavy, jak muž zareaguje, byla cestou dispečera raději kontaktována městská policie. Vzhledem k tomu, že uvedený muž před příjezdem strážníků z tramvaje vystoupil, obešlo se celé oznámení bez dalšího řešení.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)