Svátek má: Blahoslav

Regiony

Velikost textu:

Malí pacienti z Nemocnice Šternberk o nadílku nepřijdou

Malí pacienti z Nemocnice Šternberk o  nadílku nepřijdou

Na dětském oddělení Nemocnice Šternberk aktuálně vrcholí velikonoční přípravy. Malé pacienty v tomto týdnu zaměstnává výroba kraslic, dekorací s jarní motivy a program plný tvoření i povídání o Velikonocích. 

Ilustrační foto
15.duben 2017 - 08:00

Sváteční program a aktivity spojené s Velikonocemi si pro malé pacienty připravili zdejší zdravotníci, kteří se tak snaží přinést Velikonoce i k lůžkům těch dětí, které nemohou být během svátečního období doma. Na Velikonoční pondělí pak sestřičky všem malým pacientům rozdají i sladkou nadílku.

Spolu se zdravotníky vyráběly děti v tomto týdnu například velikonoční slepičky či různé jarní květinové ozdoby a nechybělo ani vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích a symbolech.


„Do Velikonoc pak máme připraveno ještě zdobení kraslic a na Velikonoční pondělí samozřejmě nebude chybět ani tradiční velikonoční odměna v podobě sladké nadílky,“ prozrazuje Bc. Eva Kolářová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Šternberk.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě dětí zapojuje také personál a rodiče či příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit výzdobu pro jídelnu i chodby dětského oddělení, které září jarními barvami, kuřátky a samozřejmě i kraslicemi.

„Během svátků by samozřejmě každý byl rád doma se svými blízkými, natož pak děti. Ne vždy to ale zdravotní stav pacientů umožňuje. V takových případech se snažíme alespoň přinést sváteční atmosféru sem za dětmi a umožnit jim podílet se na veškerých přípravách a tradičních aktivitách, jako by byly doma,“ vysvětluje Bc. Eva Kolářová.

Pro Olomouckenovinky.cz,Mgr. Radka Miloševská ,tisková mluvčí AGEL

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Nemocnice Šternberk)