Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Město Olomouc ocenilo městské stážníky

Město Olomouc ocenilo městské stážníky

Ocenění nejlepších zaměstnanců Městské policie Olomouc a zhodnocení činnosti v uplynulém roce se odehrálo v pátek 8.března ve velkém sále magistrátu.

Ilustrační foto z akce
11. března 2019 - 08:00

Primátor Mirek Žbánek, který je zároveň velitelem strážníků, vyzdvihl jejich důvěru, respekt a hrdost.

„Vaše práce je službou veřejnosti. Chci, aby vám lidé důvěřovali, aby měl ve vás každý Olomoučan jistotu, že dosáhne dodržování veřejného pořádku,“ řekl primátor Žbánek. Připomněl, že výkon služby strážníkům ztěžuje legislativa, která jim svazuje ruce. „Jste profesně i lidsky vystaveni nepříjemným situacím ze strany narušitelů veřejného pořádku, ale máte můj respekt,“ uvedl primátor a zdůraznil, že vedení města je hrdé na svůj policejní sbor i jeho technické vybavení a zázemí. „Je to sbor na úrovni jednadvacátého století,“ dodal.

Čestná medaile ředitele Městské policie Olomouc „Za záchranu života“

Ředitel Městské policie Olomouc Pavel Skalický v hodnocení předchozího roku shrnul činnosti pořádkové a dopravní služby, preventivní informační skupiny, kamerového systému a vnitřní služby.

Z rukou ředitele městské policie a primátora převzalo jedenadvacet zaměstnanců odznaky věrnosti za trvání pracovního poměru v délkách 10, 15, 20 a 25 let. V kategorii „Zaměstnanec roku 2018“ a „Strážník roku 2018“ bylo oceněno šest zaměstnanců.

Ceremoniál završilo předání čestná medaile ředitele Městské policie Olomouc „Za záchranu života“. Převzal si ji strážník Martin Navrátil za profesionální a pohotový zákrok, při němž letos v únoru zachránil z uzamčeného vozidla dusícího se novorozence.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto  Blanka Martinovská,město Olomouc)