Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Město Olomouc zveřejnilo plán zakázek na rok 2021

Město Olomouc zveřejnilo plán zakázek na rok 2021

Město Olomouc zveřejnilo plán veřejných zakázek pro letošní rok.

Ilustrační foto
19. února 2021 - 08:00

Seznam nejvýznamnějších zakázek zadávaných městem, případně jím zřizovanými organizacemi, je možné nově přehledně dohledat na městském webu v rubrice „Podnikatelé“ nebo pod informacemi odboru investic. Vedení města tímto krokem naplnilo další bod svého programového prohlášení v oblasti transparentnosti.

Hlavním cílem tohoto kroku samosprávy je poskytnout potenciálním dodavatelům rámcový obraz o nejdůležitějších chystaných veřejných zakázkách, jejich předmětu, předpokládané hodnotě, termínech zadávacího řízení i realizaci. „Postupujeme transparentně a klademe důraz na výslednou kvalitu. Proto je zejména v současné době, kdy je na stavebním trhu zvýšená poptávka po kvalitních dodavatelích, výhodou, pokud si dodavatelé mohou informaci o vypisovaných zakázkách vyhledat s předstihem,“ objasňuje náměstek primátora Martin Major.

K dalším výhodám prezentace plánu veřejných zakázek patří kromě transparentnosti postupu zadavatele a maximální otevřenosti pro dodavatele i podpora konkurence na trhu a větší šance obdržet ty nejlepší nabídky. „Potencionální zájemci se  tak mohou zavčas zaměřit na typy veřejných zakázek, které jim profesně vyhovují a z toho mohou následně plynout i případné finanční úspory pro město, jako zadavatele,“ vysvětluje náměstek Major.Seznam plánovaných veřejných zakázek na rok 2021 vypracoval odbor investic magistrátu. Plán zahrnuje nejen zakázky města, ale také jeho příspěvkových organizaci a akciových společností, a to v těch případech, kdy zadávací řízení odbor investic administruje. „Pro letošní rok se jedná se o 81 veřejných zakázek na stavební práce, 5 veřejných zakázek na technické projektování, 20 veřejných zakázek na dodávky gastrozařízení pro obnovu zařízení školních jídelen a 22 veřejných zakázek na ostatní nákupy,“ vyjmenovává vedoucí oddělení veřejných zakázek na odboru investic Alena Vačkářová. Sestavený přehled bude pravidelně, maximálně jedenkrát za čtvrtletí aktualizován.

O co nejlepší  informovanost podnikatelů v regionu se snaží i Okresní hospodářská komora Olomouc. „Vzhledem k aktuální době je pro podnikatele klíčové i plánování a tento krok města je v tomhle určitě velmi prospěšný. Stejně tak budeme rádi, když se do místních zakázek budou zapojovat co nejvíce firmy z našeho regionu,“ doplnil k tématu ředitel komory Radim Kašpar. V kontextu nového transparentního kroku samosprávy vzniklo ve spolupráci s hospodářskou komorou také tematické video .

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Štědrá, tisková mluvčí, Magistrát města Olomouce.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)