Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Městští strážníci v Olomouci se o víkendu nenudili

Městští strážníci v Olomouci se o víkendu nenudili

Oznámení o koni, který se pohybuje mimo výběh, přijalo v pátek 6.10.2017 v dopoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc.

Odchycený kůň
10. října 2017 - 08:00

Po příjezdu hlídky na ulici Lazecká byl kůň odchycen a zavřen zpět do ohrady ke stádu. Od začátku roku Městská policie Olomouc přijala celkem 670 oznámení o volném pohybu zvířat.

V pravé poledne úplně namol
Na dvě ženy, zřejmě pod vlivem alkoholu, sedící na chodníku v ulici Březinova byli upozorněni strážníci v sobotu 7.10.2017 několik minut po poledni. Na místě hlídka kontaktovala dvě ženy, kdy mladší z dvojice byla zjevně pod vlivem alkoholu, neschopná chůze a souvislého vyjadřování. Z chodníku proto žena zamířila rovnou na protialkoholní a záchytnou stanici, kde jí byla naměřena hodnota 4,43 promile alkoholu v dechu.

Obnažený muž pouze vynášel smetí
Anonymní oznámení o obnaženém muži, který se pohybuje u kontejnerů na tříděný odpad na třídě Kosmonautů, přijalo v sobotu 7.10.2017 kolem třetí hodiny odpoledne Operační středisko Městské policie Olomouc. Hlídka na místě kontaktovala devětapadesátiletého muže, který měl odhalenou horní část hýždí. Muž strážníkům sdělil, že šel vynést smetí a kalhoty mu sjely nedopatřením, protože mu praskl pásek u kalhot. Po vysvětlení celé situace si muž kalhoty provizorně zabezpečil a následně se vrátil zpět domů.

Desítka nalezených stříkaček během uplynulého víkendu
Tři výjezdy, deset nalezených injekčních stříkaček, taková je statistika uplynulého víkendu. První oznámení hlídka řešila na ulici Hněvotínská, kde se v prostoru autobusové zastávky nacházelo šest kusů stříkaček. Zbývající oznámení byla situována do ulic Okružní a Vaníčkova, kde byly nalezeny celkem čtyři injekční stříkačky. Od začátku roku městská policie přijala celkem 121 oznámení, kdy bylo odebráno k likvidaci celkem 238 kusů injekčních stříkaček.

 Co dělat při nálezu použité injekční stříkačky:

  • nedotýkejte se nalezené injekční stříkačky nebo jehly
  • nález ihned oznamte na linku 156
  • setrvejte na místě do příjezdu hlídky a ukažte hlídce místo nálezu
  • mějte na paměti, že se jedná o nebezpečný infekční odpad

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)