Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

Městům s památkami UNESCO předsedá olomoucká náměstkyně primátora

Městům s památkami UNESCO předsedá olomoucká náměstkyně primátora

Náměstkyně primátora Markéta Záleská byla na dva roky zvolena do čela dobrovolného svazku obcí České dědictví UNESCO.

Ilustrační foto z akce
6. května 2019 - 08:00

Organizace sdružuje 12 českých měst, na jejichž území jsou památky zapsané do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Foto z akce

Olomoucká radnice dnes hostila jednání valné hromady Českého dědictví UNESCO. Valná hromada se mimo volby předsedy zabývala také hospodařením v roce 2018, rozpočtem a plány činnosti v roce 2019 či dotačními tituly.

„Mimo jiné jsme jednali o možných letošních aktivitách, potřebě společných projektů a postupů, hájících zájmy ‚unescových měst‘. Probrali jsme také možné zvýšení informovanosti v oblasti prezentace a ochrany českého kulturního dědictví. Budeme se snažit apelovat na stát a kraje, aby nám s udržováním našich jedinečných památek, za kterými jezdí lidé u celého světa, výrazněji finančně pomáhaly. Společně se také budeme zasazovat o podporu průřezových témat v programech Národní podpora cestovního ruchu,“ uvedla za sdružení předsedkyně Záleská.

Členy sdružení České dědictví UNESCO jsou kromě Olomouce i Praha, Brno, Kroměříž, Litomyšl, Třebíč, Český Krumlov, Kutná Hora, Žďár nad Sázavou, Lednice, Valtice a Telč.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Blanka Martinovská,město Olomouc)