Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Mezi Zábřehem a Postřelmovem čeká na cyklisty nová stezka

Mezi Zábřehem a Postřelmovem čeká na cyklisty nová stezka

Cyklisté na Zábřežsku mohou vyzkoušet jízdu na nové stezce, která je dovede ze Zábřeha do sousedního Postřelmova.

Nová cyklostezka
7. června 2023 - 08:00

Zajímavé je na ní to, že komunikace z větší části kopíruje původní už zaniklou polní cestu.

„Tahle cyklostezka se od mnoha dalších liší. Vede totiž podhůřím Jeseníků, a díky tomu nabízí nejen bezpečnější jízdu na kole, ale také krásné výhledy na hory. Přeji všem cyklistům, aby jim nová komunikace dlouho a dobře sloužila,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Přítomnost zástupců hejtmanství na slavnostním otevření komunikace, ve čtvrtek 1. června, nebyla náhodná. Olomoucký kraj totiž do její stavby vložil nemalé finanční prostředky.

„Celkem to byly zhruba tři milióny korun. Cyklisté teď nebudou muset pro jízdu mezi oběma místy využívat rušnou silnici I/44. Komunikace navíc navazuje na další značené cyklotrasy, takže případný výlet si budou moci kolaři prodloužit,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.Olomoucké hejtmanství podporuje stavbu cyklostezek dlouhodobě. Má také vlastního koordinátora cyklodopravy, který dohlíží na to, aby měl rozvoj stezek jasnou koncepci a probíhal přesně podle plánu.

„Cyklostezky plní hned několik funkcí najednou. Jednak jsou bezpečnou a ekologickou dopravní komunikací a zároveň umožňují rozvoj cykloturistiky a poznávání venkova i jeho krásné krajiny,“ dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Olomouckenovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%