Svátek má: Jarmila

Regiony

Velikost textu:

Mezi zelené školy půjde 150 tisíc korun

Mezi zelené školy půjde 150 tisíc korun

Olomoucký kraj finančně podpoří školy, které se věnují environmentální výchově, ekologii a ochraně životního prostředí. V rámci soutěže Zelená škola mezi ně rozdělí 150 tisíc korun. Do projektu se přihlásilo na 20 zájemců.

Ze setkání
30. října 2022 - 11:00

„Cílem soutěže je, aby školáci a studenti měli kladný vztah k životnímu prostředí a aktivně se ho snažili ovlivňovat,“ přiblížil Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.

Každá ze škol, která vyhrála ve své kategorii, získá finanční příspěvek 25 tisíc korun. Mezi úspěšné soutěžící patří například gymnázium v Kojetíně, zábřežská školka nebo základka v Laškově.

„Některé školy použijí peníze na koupi zahradního nářadí, další za ně uhradí pořízení pomůcek, které budou využívat při ekologické výchově,“ dodal radní Jakubec.

Slavnostní vyhlášení Zelených škol Olomouckého kraje za školní rok 2021/2022 se uskutečnilo na Sluňákově – centru ekologických aktivit města Olomouce v Horce nad Moravou. Slavnostní ceremoniál byl součástí XVIII. ročníku krajské konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty 2022. Ta byla určená pro ředitele a pedagogy základních a středních škol, středisek volného času a koordinátorům EVVO Olomouckého kraje.Seznam Zelených škol 2022:
  • Mateřská škola Zábřeh, Strejcova 132/2a
  • Základní škola a mateřská škola Laškov, příspěvková organizace
  • Základní škola Prostějov, ul. E. Valenty 52
  • Gymnázium, Kojetín, Svatoplukova Čecha 683
  • Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
  • Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk, Hanácká 3

Olomouckénovinky.cz informovala Bc.Petra Pášová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%