Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Mikuláš nezapomněl ani na dětské pacienty a seniory

Mikuláš nezapomněl ani na dětské pacienty a seniory

Mikuláš s družinou čertů a andělů dorazil ve středu 5. prosince do Nemocnice Přerov.

Ilustrační foto z akce
7. prosince 2018 - 08:00

Kromě předvánoční pohádkové atmosféry přinesl Mikuláš dětským pacientům a pacientům léčebny dlouhodobě nemocných drobné dárky a jako vždy nechyběly zpovědi hříchů, básničky i sliby o polepšení v příštím roce.

„Na Mikuláše se děti těší celý rok. A byť musí být zrovna v nemocnici, nechceme, aby o něj přišly. Jsme proto nesmírně rádi, že jsme mohli dětem návštěvu Mikuláše i letos nabídnout, odevzdat jim drobné dárečky a v neposlední řadě je trochu rozptýlit od starostí a stresu spojeného s pobytem v nemocnici,“říká Bc. Bronislava Budinová, hlavní sestra Nemocnice Přerov, s tím, že Mikulášskou návštěvu organizuje Nemocnice Přerov každoročně ve spolupráci se studenty Střední zdravotnické školy Hranice, kteří se také ujímají rolí Mikuláše, čertů a andělů.

V rámci letošní mikulášské akce navštívil Mikuláš s družinou 15 pacientů dětského oddělení a 90 pacientů oddělení léčebny dlouhodobě nemocných, a to individuálně na pokojích. Z návštěvy si každý z pacientů odneslmikulášský balíček i sváteční zážitek.

„Zejména děti byly nadšené a návštěvu Mikuláše si jednoznačně užily. Díky individuálním návštěvám jsme mohli přístup čertů a andělů přizpůsobit, takže akce byla pro všechny děti příjemná a nezapomenutelná - jak to má být. Neméně důležitá je ale i pro naše dlouhodobé pacienty, kteří vytržení z nemocniční rutiny potřebují ze všech nejvíce,“uzavírá Budinová.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Lucie Drahošová, tisková mluvčí AGEL a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto AGEL)