Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Moderní osvětlení ušetří šumperskému výrobci až 71 % elektřiny

Moderní osvětlení ušetří šumperskému výrobci až 71 % elektřiny

Výroba ve společnosti TDK Electronics je od letošního října ekonomicky výhodnější a šetrnější k životnímu prostředí.

Ilustrační foto
30. října 2020 - 08:00

Celkem 196 nových LED svítidel ušetří šumperskému výrobci elektronických součástek 71 % spotřeby elektrické energie a sníží roční emise CO2 o 99 tun.  Návrh a instalaci moderního osvětlení včetně demontáže původních světel zajistila firma HORMEN, dceřiná společnost ČEZ ESCO.

Právě významné provozní úspory představovaly jeden z hlavních důvodů, proč se společnost TDK Electronics rozhodla pro tuto modernizaci vybavení svého výrobního závodu.

„Výměna osvětlení stála přes 1,6 milionů korun. Touto výměnou jsme dosáhli výrazné úspory energie,“ říká Jiří Fibigr, generální ředitel společnosti TDK Electronics a doplňuje: „Brali jsme v potaz skutečnost, že vybrané osvětlení splňuje přísné normy na osvětlení výrobních prostor, ale respektuje rovněž moderní trendy, jež pozitivně působí na zdraví i spokojenost našich zaměstnanců.“

Firma zaměstnává v Šumperku okolo 1300 lidí a patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. V šumperském závodě vyrábí elektronické součástky, které jsou nezbytné pro automobilový průmysl, ale také zdravotnictví či telekomunikace.

Za návrhem a realizací projektu modernizace osvětlení stojí český výrobce osvětlovacích soustav, společnost HORMEN.

„Zvolili jsme variantu s moderními LED svítidly doplněnou o řídicí systém. Instalované komplexní řešení umožňuje nastavení světelných scén podle vytížení jednotlivých provozů a dokáže reagovat na intenzitu denního světla,“ představuje projekt ředitel společnosti HORMEN Jiří Hrachovina. Realizace respektuje moderní trendy v osvětlení výrobních prostor.


„LED svítidla nevyžadují téměř žádnou údržbu, jejich použitím jsme snížili nejen energetickou náročnost systému, ale také náklady na jejich servis. Životnost jednotlivých modulů je až 100 000 hodin,“ upřesňuje Hrachovina.

Pro Olomouckenovinky.cz Vladislav Sobol, ČEZ, a. s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto ČEZ)