Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Modernizované vlaky zvýší komfort cestování v Olomouckém kraji

Modernizované vlaky zvýší komfort cestování v Olomouckém kraji

Na Hanou, do Jeseníků a hlavně do jednadvacátého století přepraví cestující v Olomouckém kraji nové vlakové soupravy Stadler. Ty dříve sloužily v Německu, odkud je České dráhy zakoupily a postupně budou vozy upravovat.

Ilustrační foto
12. února 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Modernizaci vozového parku si od dopravce vynutilo hejtmanství při podpisu smluv na zajištění regionální vlakové dopravy.

„Kraj si u Českých drah objednal nejen samotnou dopravu, ale také navýšení jejího komfortu. Nasazení nových vlakových jednotek je jedním z prvních kroků, které k pohodlnějšímu cestování po železnici povedou,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

První dvě soupravy Stadler začnou cestující vozit v nejbližších dnech na trati z Olomouce do Drahanovic. Další mají letos obsluhovat Šumpersko a Hanušovicko. Celkem bude po kolejích v Olomouckém kraji jezdit dvanáct moderních jednotek.

„Vozy už teď mají například klimatizaci, informační systém nebo vakuové WC. Podvozek je uložen na vzduchových polštářích, což značně zvyšuje komfort jízdy,“ dodal Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu.


Na další modernizaci vlaků už byla vypsána veřejná soutěž. Vozy poté získají například LCD panely, wifi, elektrické zásuvky nebo nové čalounění sedadel.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)