Svátek má: Klement

Regiony

Velikost textu:

Muž převážel léky obsahující pseudoefedrin

Muž převážel léky obsahující pseudoefedrin

Obvinění ze spáchání přečinu výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu si vyslechl 40letý muž z Olomoucka. Tohoto přečinu se dopustil v pátek 2.srpna ve Zlatých Horách.

Ilustrační foto
11. srpna 2019 - 08:00

Obviněný muž jel vozem zn. Škoda Fabia z Polska do České republiky. Když překročil státní hranice, zastavili ho pracovníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj. Protože celníci během kontroly zjistili, že muž převáží větší množství léků obsahujících pseudoefedrin, přivolali na místo policisty. Těm muž vydal celkem 31 balení různých léků s 582 ks tablet. Čtyřicetiletý muž léky obsahující pseudoefedrin převážel přesto, že tato látka je uvedena v seznamu návykových látek. V případě uznání viny muži hrozí až trest odnětí svobody na pět let.

Ve velmi krátké době jeseničtí policisté řešili již druhou loupež, které se dopustili stejní mladíci ve věku 19 a 20 let (viz. tisková zpráva z 29. července 2019). Tentokrát měli s sebou i další dva mladistvé komplice. V úterý 30. července si tato skupinka v parku na nám. Svobody vyhlédla dva nezletilé chlapce, které pod pohrůžkou donutili k vydání finančního obnosu ve výši cca 2.400 Kč. Část získaných peněz pachatelé hned použili a utratili.


Rodiče chlapců skutek ihned oznámili na policii. Díky městskému kamerovému systému také hned všechny čtyři mladíky ztotožnili. Tím však práce kriminalistů nekončila. Museli rozklíčovat a také dokázat kdo se jakou měrou na skutku podílel a jakého činu se vůbec dopustil. Práce byla o to složitější, protože mezi podezřelými byli i dva mladiství. Policejní komisař sdělil 16letému mladíkovi obvinění ze spáchání provinění loupeže, druhý mladistvý, 15letý mladík, si vyslechl obvinění z legalizace výnosů z trestné činnosti. Zbývající dva mladíci si vyslechli obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Soud přihlédl ke všem okolnostem a akceptoval návrh, aby jak 19letý, tak 20letý mladík byli stíháni vazebně.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto archiv)