Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Muž skončil na záchytce a pes v útulku

Muž skončil na záchytce a pes v útulku

Telefonické oznámení o opilém muži, který slovně napadá rodiče dětí, točí vodítkem a nahání děti na hřišti na ulici Fischerova, přijalo včera před sedmou hodinou večerní Operační středisko Městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
17. července 2019 - 08:00

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že muž se nenachází na hřišti, ale přesunul se k blízké restauraci. Zde strážníci zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Ostravy, který byl značně pod vlivem alkoholu. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní a záchytnou stanici k vystřízlivění. Před odjezdem do zdravotnického zařízení musela být přivolána ještě další hlídka a ta převezla do útulku v Neředíně psa, kterého měl muž u sebe. Na záchytce zdravotnický personál zjistil u muže hodnotu 2,8 promile alkoholu v dechu.

Ilustrační foto

Slovák sdílel kolo po svém
Včera v odpoledních hodinách jsme přijali hovor na tísňovou linku od muže, který viděl osobu, jak má v neoprávněném držení kolo od firmy zabývající se sdílením tohoto dopravního prostředku. Dle informací oznamovatele byla hlídka vyslána do Bezručových sadů, kde byl cyklista odpovídající popisu kontaktován. Oznamovatel, který je správcem kol v dané firmě, dále hlídce na místě uvedl, že se jedná o kolo odcizené v červnu a poznal je tak, že na něm nebyl zámek a bylo zde strženo z rámu identifikační číslo. Slovák, který měl v té době jízdní kolo u sebe, nebyl schopen k dané věci uvést jakékoliv informace, protože byl pod vlivem alkoholu. Na protialkoholní a záchytné stanici, kam byl převezen, mu byla zjištěna hodnota tři promile alkoholu v dechu. Po vystřízlivění cizince budou strážníky velice zajímat okolnosti, kde k jízdnímu kolu přišel.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)