Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Na Dušičky bude v Olomouci více městských strážníků

Na Dušičky bude v Olomouci více městských strážníků

Památka zesnulých, neboli lidově Dušičky. Během tohoto období budou strážníci Městské policie Olomouc ve zvýšeném počtu dohlížet na veřejný pořádek.

Ilustrační foto
22. října 2021 - 08:00

Současně s tím i na bezpečnost a plynulost silničního provozu nejen u centrálního hřbitova v Neředíně, ale i u ostatních městských hřbitovů.

Samotné opatření ze strany Městské policie Olomouc začne v pátek 22. října a potrvá necelé dva týdny. Návštěvníkům hřbitovů městská policie doporučuje, aby kvůli možným dopravním komplikacím a omezeným parkovacím místům využili k cestám na hřbitovy městskou hromadnou dopravu.

Ti, kteří pojedou autem, by měli respektovat pokyny strážníků a dopravní značení. Dále by návštěvníci neměli zapomínat, že jejich vozidlo není trezor. Věci zanechané ve vozidlech jsou pro zloděje velmi lákavou kořistí.


Dbát zvýšené obezřetnosti také strážníci doporučují přímo v prostorách hřbitovů, kdy lapkové využívají nepozornosti návštěvníků a v nestřežených chvilkách mohou odcizit cennosti z odložených tašek a kabelek u hrobových míst.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: MP Olomouc)