Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Na Horním náměstí se chystají svatomartinské hody

Na Horním náměstí se chystají svatomartinské hody

Oslava svátku sv. Martina spojená s ochutnávkou a prodejem mladých vín se neklamně blíží. V centru Olomouce na Horním náměstí jej předznamenává vyrůstající trhové městečko.

Horní náměstí v Olomouci
5. listopadu 2017 - 08:00

Svatomartinské trhy na Horním náměstí oficiálně zahájí žehnání a vítání mladého vína přímo na svátek sv. Martina, tedy v sobotu 11. listopadu v 11 hodin. Hody bude doprovázet kulturní program a převážně cimbálová muzika. Samozřejmostí bude nabídka velmi širokého sortimentu vína od řady renomovaných tuzemských i zahraničních vinařů.


Po malé odmlce bude program na Horním náměstí pokračovat oblíbenými Vánočními trhy, které budou zahájeny ve čtvrtek 23. listopadu rozsvícením a pojmenováním vánočního stromu.

Vánoční trhy tradičně zaplní Horní i Dolní náměstí a jarmark nabídne bohatý kulturní program až do 23. prosince. Kromě známých kapel zahraje na pódiu například i Hudební skupina dětského domova Olomouc a chybět nebude ani oblíbené společné zpívání koled. Pro děti bude připravena tradiční Mikulášská nadílka a po celou dobu trhů bude fungovat Ježíškův poštovní úřad, kde si mohou rodiče s dětmi napsat o dárek pod stromeček. Součástí vánočních trhu bude i oblíbené kluziště na Dolním náměstí.

Zprávy z hradu Lukov

Oba trhy pro město připravuje ve své režii společnost Kulturní Olomouc.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Blanka Martinovská,město Olomouc)