Svátek má: Ferdinand

Regiony

Velikost textu:

Na Jesenicku proběhla policejní akce „Hranice“

Na Jesenicku proběhla policejní akce „Hranice“

Ve čtvrtek 3. října policisté obsadili všechny hraniční přechody na Jesenicku. Právě na tento den bylo naplánováno bezpečnostní opatření „Hranice“, do kterého se zapojili polští kolegové z okolních okresů (Klodzko, Nysa a Zabkowice Slaskie) a pohraniční stráže, a také celníci.

Policie konrolovala řidiče
6. října 2019 - 08:00

Smíšené hlídky měly za úkol přímo na přechodech a v jejich blízkém okolí zastavit a zkontrolovat co největší množství vozidel přejíždějící státní hranici. Zjišťovaly, zda řidiči nepožívají před jízdnou alkohol, nepřevážejí zakázané látky apod.

Během dne hlídky zvládly zastavit a zkontrolovat přes 350 vozidel. U řidičů hlídky zjistily 24 prohřešků. Jednalo se o různé přestupky v dopravě (řízení pod vlivem OPL, nepoužití bezpečnostního pásu, technický stav vozidla apod.) a na úseku zákona o pobytu cizinců (vstup cizinců na naše území bez platného dokladu).

V jednom případě se pak 44letý řidič z Opavska dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, když usedl za volant i přes blokaci řidičského oprávnění po dosažení 12 bodů.


Olomouckénovinky.cz informovala por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(red,olomouckenovinky.cz,foto: KRP OK)