Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Na nových záhonech na Floře rozkvete šest a půl tisíce letniček

Na nových záhonech na Floře rozkvete šest a půl tisíce letniček

Ukázkou soudobé a moderní prezentace letničkových směsí atraktivních letničko-cibulových záhonů jsou nově osázené veřejné prostory u pavilonů G a H ve Smetanových sadech.

Ilustrační foto
20. června 2018 - 08:00

Během pár týdnů budou květiny rozkvetlé a v plné kráse. V expozičních záhonech před pavilony G a H je nyní nově vysazeno na šest a půl tisíce letniček ve třiasedmdesáti druzích a varietách. V současné době jsou záhony krátce po výsadbě, rostliny proto musí ještě projít stádiem aklimatizace. Přibližně za tři týdny již ale bude podle odborníků nový záhon v plném květu.

Foto z výsadby

Záhony zabírají plochu 580 metrů čtverečních. Porosty květin jsou návštěvníkům pohodlně dostupné z mlatových cest, které záhony protínají v diagonálním směru.


Rozmanitost použitého sortimentu zajišťuje dlouhou dobu kvetení a podporu biodiverzity se zacílením na motýly, včely a bezobratlé živočichy. Nové expoziční záhony jsou díky své prostorové struktuře schopny zachycovat znečišťující látky z motorových vozidel a budou sloužit jako ukázková modelová plocha pro správce veřejné zeleně, odbornou zahradnickou veřejnost a pro výuku studentů zahradnických škol.


Hlavní autorkou nového řešení záhonů je Ing. Kristina Klasová z ústavu biotechniky zeleně Zahradnické fakulty MZLU v Lednici.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)