Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými cyklisty

Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými cyklisty

Dva elitní cyklisty SKC Tufo Prostějov přijal ve své kanceláři náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura. Polští reprezentanti Adrian Teklinski a Wojciech Pszczolarski uspěli na letošním Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Hong Kongu.

Ilustrační foto ze setkání
15.květen 2017 - 08:00

„Adrian získal v Asii titul mistra světa v kategorii Elite v disciplíně scratch (hladký závod). Wojciech si dojel pro bronzovou medaili. Oba patří už několik sezón k oporám prostějovského klubu a v barvách týmu vybojovali řadu významných vítězství. Výrazně tak přispívají ke zviditelnění sportu našeho kraje po celém světě,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura.


Foto ze setkání

Sportovní klub cyklistů v Prostějově navázal na činnost předešlých uskupení, která se v tomto městě zabývala závodní cyklistikou. A to už od roku 1885.

V současné době mimo jiné spolupracuje s Ludowym Klubem Sportowym z Opole. Hlavním cílem projektu Spolu na dráze, který podpořila Evropská unie, je posílení dlouholeté spolupráce mezi oběma organizacemi.

Olomoucký kraj i letos podpoří výstavbu cyklostezek

Prostějovský cyklistický klub finančně podporuje také Olomoucký kraj. V letošním roce uvolní jeden milion korun na druhou etapu dostavby velodromu, čtyři sta tisíc korun na celoroční činnost klubu a dalších sto tisíc na připravované akce.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)