Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek

V úterý v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem.

Ilustrační foto
13. června 2019 - 08:00

Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku. Pětadvacetiletý muž se k napadení přiznal, ovšem se strážníky odmítal cokoliv řešit. Jelikož muž jevil při komunikaci se strážníky známky požití alkoholu, byl převezen na protialkoholní a záchytnou stanici. Zde mu byla poté zdravotnickým personálem zjištěna hodnota necelé jedné promile alkoholu v dechu. Celý incident byl pro podezření ze spáchání několika přestupků oznámen správnímu orgánů k dalšímu řešení.Nemohli spát kvůli psovi a oslavě narozenin.
Během včerejších nočních hodin vyjížděli strážníci na dvě oznámení související s rušením nočního klidu. V prvním případě si muž v domě na ulici I. P. Pavlova stěžoval na to, že v bytě nad ním běhá sousedův pes, ho to ruší a nemůže spát. Hlídka kontaktovala obyvatele dotyčného bytu a ti přislíbili, že si zvíře uklidní. Druhé oznámení bylo směřováno na ulici Tomkova, kde mělo docházet k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Strážníci na místě kontaktovali šestačtyřicetiletého muže, který uvedl, že slaví manželčiny narozeniny. Poté byla hudba ztišena a oznámení se obešlo bez dalšího řešení. Od začátku června městská policie přijala celkem 40 oznámení, kdy ve 12 případech se prokázalo porušení zákona.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)