Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a Velkých Losinách

Nejlepší webové stránky mají v Prostějově a Velkých Losinách

Města a obce v Olomouckém kraji opět soutěžily o Zlatý erb. Letos se jich do klání o nejlepší webové stránky, elektronickou službu a projekt Smart City přihlásilo sedmnáct.

Ilustrační foto
20. května 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

„Hejtmanství soutěž Zlatý erb podporuje hlavně proto, aby motivovalo vesnice a města k využívání moderních technologií, které lidem ušetří například cestu na úřad,“ řekl hejtman olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají v Prostějově. „Vítězství jsme nečekali. Konkurence v této oblasti je velká – téměř každé město svoje stránky pořád vylepšuje a přidává nové aplikace, aby ještě více vyšlo vstříc občanům i návštěvníkům,“ prohlásil náměstek primátora Jan Krchňavý.

V kategorii obcí zvítězily Velké Losiny. Jejich web zaujal porotu především informacemi o dění v této lázeňské obci i jejím okolí a přehlednou nabídkou kulturních akcí. Cenu za Smart City a nejlepší elektronickou službu obdržela Mohelnice, která lidem nabízí katalog sociálních a návazných služeb.

„Naše aplikace je určená všem, kteří chtějí získat informace o sociálních službách ve městě i jeho okolí. Na její tvorbě se podílel tým zkušených lidí – i díky nim jsme v této soutěži opět uspěli,“ uvedla místostarostkaMohelnice Jana Kubíčková.

Všichni krajští vítězové dvaadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb postupují do celostátního kola, které proběhne 18. – 19. října v Hradci Králové.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb

Smart City a nejlepší elektronická služba

1.    Mohelnice: Katalog sociálních a návazných služeb Mohelnicka
2.    Šumperk: E-faktury – komfortní způsob platby poplatků pro občany
3.    Jeseník: Jesenické prameny

Nejlepší webové stránky obce
1.    Velké Losiny
2.    Střeň
3.    Přestavlky

Nejlepší webové stránky města
1.    Prostějov
2.    Mohelnice
3.    Moravský Beroun


Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)