Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Nejnáročnější stavbu dokončil kraj o měsíc dřív

Nejnáročnější stavbu dokončil kraj o měsíc dřív

Se čtyřtýdenním předstihem se v pondělí 2.prosince otevřela řidičům silnice z Lipníku nad Bečvou až po hranici se Zlínským krajem.

Ilustrační foto z otevření
4. prosince 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

Oprava téměř sedmi kilometrů vozovky vyšla na 178 miliónů korun – jde tak o jednu z finančně nejnáročnějších investic, které se letos v regionu uskutečnily. Hejtmanství na akci získalo evropské dotace.

„S opravou silnice začala firma na konci dubna s tím, že hotovo mělo být 28. prosince. Dnes je 2. prosince a auta už po nové asfaltce jezdí. Chci poděkovat stavební společnosti za to, že se s náročnou zakázkou dobře popasovala. A řidičům, kterým jízdu komplikovala objížďka, děkuji za trpělivost,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Oprava důležité spojnice se Zlínským krajem probíhala ve dvou etapách. Kromě samotného povrchu cesty došlo také k modernizaci jejího příslušenství. V Týnu nad Bečvou jsou nové kanalizační vpusti, v Lipníku nad Bečvou obrubníky a sjezdy ze silnice. U Oprostovic silničáři obnovili příkopy, sjednotili šířku cesty a v obci mají nová svodidla i značky.


„Celkové náklady na opravu vozovky byly více než 178 miliónů korun. Zhruba dva milióny hradila radnice z Lipníku nad Bečvou, přibližně milión a půl obec Oprostovice. Na krajskou správu silnic vyšel největší díl – 175 miliónů korun, z toho 143 milióny pokryla evropské dotace,“ upřesnil financování náročné akce Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu.

Olomouckénovinky.cz informoval JUDr. Vladimír Lichnovský, tiskový mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)