Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Nejstarší škola má opravenou tělocvičnu,radost mají kováři i sedláři

Nejstarší škola má opravenou tělocvičnu,radost mají kováři i sedláři

Popraskaná okna, jimiž dovnitř táhlo – to byla jen jedna z mnoha vad, které vypovídaly o jejím havarijním stavu.

Ilustrační foto
22. září 2019 - 08:00

Tělocvična v areálu odloučeného pracoviště jesenické střední školy gastronomie a farmářství v  Horních Heřmanicích léta nevyhovovala svému účelu. Teď už díky Olomouckému kraji ano.

Foto z otevření tělocvičny

„Do budovy tělocvičny se roky neinvestovalo. Okna z luxfer byla popraskaná a děravá. Naši studenti tak bez nadsázky cvičili na zdravém vzduchu, i když byli zrovna uvnitř,“ řekla ředitelka Střední školy gastronomie a farmářství Silvie Pernicová.

Tělocvična, která je kvůli svému umístění až téměř u hranic s Polskem nejseverněji položeným středoškolským sportovištěm v Olomouckém kraji, teď prošla první částí rekonstrukce.  

„Tělocvična má nová okna, střechu, strop i podlahy. Byla také zateplena. Díky opravě tak na Jesenicku vzniklo další kvalitní sportoviště s nadstandardním vybavením v podobě posilovny,“ uvedl Ladislav Hynek, náměstek hejtmana pro oblast školství.

Rekonstrukce objektu přišla na zhruba jednadvacet miliónů korun. „Asi sedmnáct miliónů zaplatil ze svého rozpočtu Olomoucký kraj. Zbývající čtyři milióny korun pokryla dotace z Ministerstva životního prostředí,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

V budoucnu se počítá i s druhou etapou rekonstrukce tělocvičny, během níž projdou opravou šatny a sociální zařízení.

V areálu v  Horních Heřmanicích působí celkem pět víceoborových tříd, které mají řemeslné a zemědělské zaměření. Učí se tu například umělečtí kováři nebo sedláři. Nechybí ani vlastní chov koní.

Střední škola gastronomie a farmářství je nejstarší střední školou na Jesenicku. Letos si připomíná 150. výročí založení.    

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)