Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Šumperk otevře své dveře, veřejnosti nabídne bohatý program

Nemocnice Šumperk otevře své dveře, veřejnosti nabídne bohatý program

Nemocnice Šumperk letos opět otevře své dveře veřejnosti. Při této příležitosti nabídne nejen řadu důležitých preventivních vyšetření bez nutnosti předchozího objednání, ale také možnost nahlédnout do prostor, kam se běžný návštěvník nemocnice nedostane.

Měření zraku
31. května 2023 - 08:00

Na své si letos přijdou i děti. K akci se připojí například hasiči a nebude chybět ani příležitost prohlédnout si útroby sanitního vozu. Dorazí také zdravotní klauni, kteří se nejmenším návštěvníkům představí přímo na dětském oddělení. Akce se uskuteční v úterý 6. června od 14.00 do 18.00 hodin.

Ochutnávka gulášové polévky z nemocniční jídelny, představení zdravotních klaunů, možnost nahlédnout do sanitního vozu nebo si vyzkoušet nácvik první pomoci. Na to vše se mohou těšit návštěvníci Dne otevřených dveří, který pro zájemce chystá Nemocnici Šumperk. Chybět nebudou ani důležitá preventivní vyšetření jako měření nitroočního tlaku, měření sluchu, vyšetření znamének, měření hladiny cukru v krvi nebo hladiny cholesterolu. Na onkologickém oddělení se zase ženy dozví víc o prevenci rakoviny prsu a budou mít také příležitost podstoupit zdarma a bez nutnosti předchozího objednání mamologické vyšetření.

Nemocnice otevře dveře svého pracoviště magnetické rezonance a prohlídku oddělení nabídne také porodnice. Odborníci z plicní ambulance pak poradí, jak se účinně zbavit závislosti na nikotinu. Do akce se zapojí i nutriční ambulance, která nabídne bezplatné rady ohledně výživy a zdravého životního stylu.Svůj program si připravilo i rehabilitační oddělení, kde se budou moci zájemci zúčastnit cvičení Nordic Walking a mnoha dalších rehabilitačních aktivit, včetně aplikace plynových injekcí, které pomáhají ulevit od chronických bolestí nebo třeba tejpování. Akce začne v nově postaveném pavilonu R, kde si návštěvníci mohou vyzvednout podrobný program akce. Pro úplně nejmenší návštěvníky chystá nemocnice skákací hrad a všem zájemcům nabídne zdarma skvělou točenou zmrzlinu.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr.Radka Miloševská, tisková mluvčí AGES a.s..

(rp,olomouckenovinky.cz, foto: Hana Hanke)
Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%