Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Šumperk se pustila do zateplení dalšího pavilonu

Nemocnice Šumperk se pustila do zateplení dalšího pavilonu

Nemocnice Šumperk se pustila do zateplení další budovy. Revitalizace pavilonu A, ve kterém se nachází například porodnice nebo dětské oddělení, potrvá přibližně do konce prázdnin a přijde na více než 23 miliónů korun.

Ilustrační foto
16. ledna 2019 - 08:00

Financována bude z peněz šumperské nemocnice a částečně z evropských dotací. Zateplení pavilonu přinese nejen nové okna i fasádu, ale i významný komfort pro pacienty v podobě větších pokojů díky vyzdění přilehlých balkónů. V rámci revitalizace se pavilon dočká výměny oken, zateplení obvodového pláště budovy, zateplení střechy i nové fasády.

„Do revitalizace se pouštíme s jasným cílem zlepšit komfort našich klientů, ale i personálu. Zejména v letních měsících nedojde vlivem zateplení k přehřívání vnitřního prostoru, takže bude pobyt v nemocnici pro pacienty mnohem příjemnější a pro personál bude i během letních parních dní práce snesitelnější,“ vysvětluje člen představenstva a správce nemocnice Ing. Martin Pelnář s tím, že do samotné výměny oken se nemocnice pustí v pondělí 21. ledna.Celá investiční akce bude podle Martina Pelnáře technicky velmi náročná, protože bude docházet i k revitalizaci balkonů. „Stávající balkónová zábradlí odstraníme, balkóny zazdíme a vybavíme novými okny. Tím dojde k zvětšení pokojů pro naše pacienty,“ objasňuje Martin Pelnář s tím, že všechna tato okna budou zároveň vybavena venkovními žaluziemi a zajistí již zmiňovaný teplotní komfort.

Během revitalizace se nemocnice nevyhne drobným komplikacím v podobě stěhování jednotlivých oddělení. Jako první se přesune oddělení gynekologie do pavilonu B, a to na současně nevyužívané pracoviště chirurgie. Do uvolněných prostor gynekologického oddělení se pak budou postupně přesouvat všechna oddělení, na kterých bude probíhat komplexní výměna oken a revitalizace.

„Na druhou stranu tímto opatřením nedojde k žádnému omezování zdravotní péče, protože všechna oddělení budou trvale v provozu. S určitým diskomfortem v podobě zvýšeného hluku během výměny oken však musí pacienti i personál přece jenom počítat. Touto cestou bych chtěl proto všechny poprosit o shovívavost a trpělivost. Věřím, že výsledek nakonec všichni ocení,“ dodává správce Martin Pelnář.

Nemocnice Šumperk, soukromé zdravotnické zařízení, je páteřní nemocnicí Olomouckého kraje poskytující péči ve spádové oblasti až dvou set tisíc obyvatel. Její lékaři ročně provedou osm tisíc operací, každoročně hospitalizuje ke dvaceti tisícům pacientů a ve svých ambulancích ošetří více než dvě stě tisíc lidí. V rámci své spádové oblasti je jako jediný poskytovatel zdravotní péče schopen zajistit rychlou, kvalitní a komplexní péči o své pacienty, včetně zajištění nástavbových a doplňkových vyšetření nutných ke stanovení správného léčebného postupu.


Od roku 2015 investoval nový majitel šumperské nemocnice do jejího rozvoje stovky miliónů korun. Největší investici v historii nemocnice byla stavba nového radiodiagnostického Pavilonu R za více než 160 miliónů korun, který nemocnice otevřela na jaře roku 2017. Neméně významnou investicí je pak například rekonstrukce budovy staré chirurgie, ve které nemocnice na konci roku 2019 otevře moderní lůžka následné intenzivní péče, následné ventilační péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. Rekonstrukci nemocnice zahájila v létě loňského roku a i s nákupem přístrojové technologie by měla přijít na více než 100 miliónů korun.

Pro Olomouckenovinky.cz Ing. Hana Hanke, tisková mluvčí, Nemocnice Šumperk a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Tereza Bulková, Nemocnice Šumperk)