Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Šumperk zmodernizovala další pavilon

Nemocnice Šumperk zmodernizovala další pavilon

Nemocnice Šumperk dokončila revitalizaci Pavilonu D, ve kterém se nachází oční oddělení a centrální laboratoře. Pokračuje tak v postupné modernizaci a rozvoji celého areálu.

Zmodernizovaný pavilon
20. února 2021 - 08:00

Přestože se v Pavilonu D nenachází žádné lůžkové oddělení, byla revitalizace budovy poměrně náročná. Kromě očního oddělení se v ní totiž nachází i laboratoře s velmi citlivou technologií. „S ohledem na současnou pandemickou situaci jsme si nemohli dovolit provoz laboratoří nějak omezit. Proto jsme museli vypracovat velmi detailní harmonogram prací. Jednotlivé dílčí činnosti, od výmalby vnitřních prostor, přes výměnu oken a následné zateplení se nám podařilo rozplánovat tak, že se nám náš záměr podařil a provoz jsme skutečně omezovat nemuseli,“ vysvětluje správce šumperské nemocnice Pavel Hrdina.

Zateplení Pavilonu D přinese nemocnici významnou energetickou úsporu. Také proto získala na jedenáctimilionovou investici třímilionovou dotační podporu. V rámci revitalizace totiž nemocnice vyměnila nejen okna, ale zateplila také obvodový plášť a střešní konstrukci. Kromě nové fasády má pavilon i nové venkovní žaluzie.

V Pavilonu D se nachází oční oddělení, do kterého nemocnice investovala v posledním roce taktéž nemalé finanční prostředky. Peníze směřovaly zejména do nákupu nové přístrojové technologie. Oční pracoviště přístrojově posílilo například o nový ultrazvuk, přístroj pro operaci šedého zákalu nebo nový operační stůl.Areál Nemocnice Šumperk se postupně modernizuje díky jejímu majiteli Martinu Polachovi. Ten nemocnici vlastní téměř šest let a do jejího rozvoje investoval už stovky miliónů korun. Peníze směřují jak do nákupu přístrojové technologie, tak do modernizace celého areálu. Kromě toho, že zateplila původní budovy v nemocničním areálu, tak v roce 2017 otevřela úplně nový radiodiagnostický pavilon za 160 miliónů korun s novu magnetickou rezonancí, kterou nemocnice do té doby neměla. Loni pak otevřela nový pavilon s 92 lůžky následné ošetřovatelské péče, který vznikl nákladnou rekonstrukcí budovy staré chirurgie. Kompletní rekonstrukce i s nákupem lůžek a přístrojové technologie přišel nemocnici na 220 miliónů korun.

Olomouckénovinky.cz informovala Ing. Hana Hanke, tisková mluvčí, Nemocnice Šumperk a.s..

(rp,olomouckenovinky.cz,oto:nemocnicesumperk)