Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Nezaplatil útratu a zmizel

Nezaplatil útratu a zmizel

Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpoledne se na Operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátila pracovnice kavárny na ulici Vídeňská, která sdělila, že se zde nachází host a nemá na zaplacení útraty.

Ilustrační foto
9. září 2018 - 08:00

Po příjezdu na místo žena strážníkům uvedla, že jí dotyčný muž slíbil, že na hlídku počká před kavárnou. Jednalo se pouze o slib a muž z místa ještě před příjezdem hlídky odešel. Kavárně tak vznikla škoda rovných 140,- Kč za zkonzumovaný alkohol. Pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku neznámým pachatelem, bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení.
 

Mladíci nabízeli služby i přes zákaz
Na dvojici mladíků, kteří se nachází v bytovém domě na ulici Resslova a nabízí zde zprostředkování změny dodavatele energií, byli včera po poledni upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka v domě kontaktovala oznamovatelku, která jim sdělila, že do jejich domu přišli dva mladíci a nabízeli zmiňované služby a požadovali po majitelích bytů předložení smluv o dodávkách plynu a elektřiny.


Kontrolou domu ani přilehlého okolí se nepodařilo uvedenou dvojici kontaktovat. Na území města Olomouce je podomní prodej zakázán nařízením č. 7/2013 (Tržní řád). V případě, že se občané s takovým jednáním setkají, ať neprodleně kontaktují Městskou policii Olomouc na lince 156.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)