Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Novoroční ohňostroj v Olomouci bude opět na Horním náměstí

Novoroční ohňostroj v Olomouci bude opět na Horním náměstí

Nová tradice už počtvrté přinese Olomoučanům Novoroční ohňostroj 1.ledna v 18 hodin odpoledne a to opět na Horním náměstí. Patnáctiminutová show bude tematicky zaměřena na stoleté výročí republiky.

Ilustrační foto
13. prosince 2017 - 08:00

Primátor Antonín Staněk je zastáncem tradičních hodnot.

„Horní náměstí je přirozené místo, kde se lidé setkávají, kde se konají vánoční trhy a kde se odehrává ohňostroj. Proto jsem inicioval jednání, aby se ohňostroj odpaloval z náměstí i letos,“ vysvětlil primátor Staněk.


Na svolané schůzce za účasti hasičského záchranného sboru, autorů ohňostroje a zástupců příslušných odborů magistrátu, která prověřovala bezpečnost, se prokázalo, že odpálení ohňostroje z místa poblíž Krajinské lékárny je možné.

„Riziko je prakticky totožné jako v minulých letech a podobná budou i bezpečnostní opatření,“ potvrdil primátor. Jen samotné místo odpalu bude mít rozšířenou zónu se zábranami. Přijatá opatření budou zohledňovat i probíhající rekonstrukci střechy radnice.


Novoroční ohňostroj by měla doprovázet hudba Mé vlasti. Světelné barevné efekty přivítají rok 2018 ve výšce v rozmezí třiceti až šedesáti metrů.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Radka Štědrá,  tisková mluvčí, Magistrát města Olomouce.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Olomouc)