Svátek má: Bartoloměj

Regiony

Velikost textu:

O zmatenou seniorku se postarali strážníci

O zmatenou seniorku se postarali strážníci

Na starší ženu pohybující se na ulici Trnkova, která se chová zmateně a neví, kde bydlí, byli včera po sedmé hodině večer upozorněni strážníci Městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
8. května 2019 - 08:00

Hlídce na uvedené ulici kontaktovala pětasedmdesátiletou ženu odpovídající popisu, kdy se podařilo zjistit místo jejího trvalého bydliště a tam ji následně strážníci převezli. V místě bydliště si seniorku v pořádku převzal její manžel. Obdobných případů, kdy strážníci pomáhali v nesnázích starším lidem, řešili strážníci v letošním roce již na desítku.

Ilustrační foto

Odchyty psů
Dvě oznámení o volně pobíhajících psech ve Smetanových sadech a na ulici Partyzánská řešili včera olomoučtí strážníci. V prvním případě se po chvíli dostavil k zatoulanému psovi jeho majitel, který uvedl, že se mu zvíře vysmeklo z vodítka. Druhý případ řešila hlídka v městské části Holice, kde byl pes po odchycení převezen do útulku v Neředíně. Od začátku letošního roku městská policie přijala celkem 172 oznámení o volně se pohybujících psech, kdy bylo odchyceno a následně předáno do útulku celkem 96 zvířat.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)