Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Od soboty bude na náměstí vánoční strom z Želatovské ulice

Od soboty bude na náměstí vánoční strom z Želatovské ulice

Z Želatovské ulice na přerovské Masarykovo náměstí byl v sobotu přivezen strom, který se stane symbolem letošních přerovských Vánoc. Smrk, který má zhruba čtyřicet let, měří podle odhadu patnáct až sedmnáct metrů. 

Ilustrační foto
19. listopadu 2017 - 08:00

Po upevnění stromu do dlažby bude následovat jeho sváteční nazdobení. Jehličnan, oděný do slavnostního hávu, se poprvé rozzáří ve čtvrtek 30. listopadu a akci bude provázet doprovodný program. Nejprve v 17 hodin vystoupí skupina Beegees Revival a pět minut před šestou hodinou se ujme slova primátor města Vladimír Puchalský, který společně s nejlepšími školáky - letošními držiteli ceny Scholar - strom slavnostně rozsvítí.

Krátce po šesté hodině bude pokračovat hudební program. Nejprve se na pódiu představí domácí gospelový sbor Add Gospel, známý z bezpočtu koncertů v řadě měst České republiky, aby jej zhruba o hodinu později za mikrofony vystřídala zkušená formace ABBA revival.

Na pódiu vedle stromu pak bude až do Nového roku probíhat kulturní program - a také trhy, které nabídnou tradiční vánoční zboží i gastronomické speciality.

Podle webu města Přerov

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Přerov)