Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Ojedinělá expozice na výstavě Floria Podzim

Ojedinělá expozice na výstavě Floria Podzim

Od 28. září do 1. října proběhne na výstavišti Floria v Kroměříži celostátní prodejní výstava Floria Podzim. Výstava určená nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře nabídne výjimečnou mezinárodní expozici vzácných bonsají a suiseki. 

Ilustrační foto z loňské akce
23. září 2017 - 08:00

Expozici vytvoří Česká bonsajová asociace a společnost Bonsaj museum Isabelia. Záštitu nad výstavou převzal předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch.

„Je nám ctí, že můžeme hostit neobyčejnou výstavu unikátních bonsají a kamenů suiseki, a že můžeme tradiční japonské umění přiblížit všem návštěvníkům. Česká bonsajová asociace slaví 20. výročí svého založení a jsme rádi, že můžeme spolu s nimi významné jubileum oslavit na kroměřížském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu desítek bonsají, dozví se veškeré informace o péči a budou probíhat odborné přednášky. Příchozí budou mít samozřejmě možnost si bonsaje nebo suiseki sami pořídit,“ říká organizátor výstavy Vojtěch Zahradník.


Návštěvníci výstavy Floria Podzim se mohou těšit na ukázku japonského aranžování květin – ikebana, výstavu okrasného ptactva a drobného zvířectva a sobotní závod králíků s názvem Králičí hop, který je zároveň kvalifikací na Mistroství České republiky.

Zajímavostí výstavy bude ukázka výroby a ochutnávka moštů. Proběhne vyhodnocení soutěže nejlepších pálenek „Floria košt slivovice“ a soutěž „O nejlepší domácí štrúdl“.

Český zahrádkářský svaz představí velkolepé aranže zeleniny a ovoce jako oslavu 60. výročí založení svazu. Pro návštěvníky výstavy navíc připraví mimořádnou poradenskou službu ohledně pěstování, či údržby zahrádek.

„Na výstavě návštěvníci nakoupí vše potřebné pro dům i zahradu. Zejména teď na podzim zde můžou pořídit okrasné cibuloviny, ovocné stromy nebo chryzantémy,“ dodává Vojtěch Zahradník.

V doprovodném hudebním programu vystoupí František Nedvěd, cimbálová muzika Réva nebo Dechová hudba Bludověnka a Krojovaná dechová hudba Zdounečanka. Otevřen bude i unikátní Dětský svět s desítkami vnitřních a venkovních atrakcí pro děti i dospělé.


Partnerem podzimní výstavy se opět staly České dráhy. Návštěvníci výstavy dostanou k základní zakoupené vstupence druhou zdarma, pokud předloží platnou jízdenku Českých drah do stanice Hulín nebo Kroměříž.

Pro Olomouckenovinky.cz Ondřej Kuropata ,PR,Výstaviště Floria.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Výstaviště Floria)