Svátek má: Blahoslav

Regiony

Velikost textu:

Okleštěk: Kvalitní dopravní síť v regionu je pro nás jednou z priorit

Okleštěk: Kvalitní dopravní síť v regionu je pro nás jednou z priorit

Konference odborníků z oblasti dopravy se v Olomouci konala už pošesté. Hejtman Ladislav Okleštěk informoval mimo jiné o plánovaných investicích do oprav silnic II. a III. tříd.

Dopravní fórum
16.duben 2017 - 08:00

Olomoucký kraj chce letos do oprav komunikací ve svém vlastnictví vložit zhruba jednu miliardu korun. Celkem by mělo hejtmanství realizovat na šest desítek akcí.


„Olomoucký kraj vlastní více než tři tisíce kilometrů silnic II. a III. tříd. Zhruba třetina z nich je v havarijním stavu. My každý rok do oprav investujeme stovky milionů korun a budeme v tom pokračovat i nadále, protože kvalitní dopravní infrastruktura v regionu je pro nás jednou z priorit. Neobejdeme se však bez pomoci státu a peněz z fondů Evropské unie,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.


Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Mezi priority v regionu patří, kromě údržby krajských silnic, také dokončení dálnice D1 zahájením stavby úseku Říkovice – Přerov, realizace dálnice D49, která spojí střední a východní Moravu se sousedními regiony Slovenska nebo třeba alternativní propojení České republiky v západovýchodním směru Mohelnice – Hradec Králové rychlostní silnicí D35 a spojení se severem Olomouckého kraje silnicí I/44.

 „Našim cílem bylo zhodnotit dosavadní vývoj v problematice nedostatečně rozvinuté dopravní infrastruktury na střední a východní Moravě. Hledali jsme také řešení, která by vedla k urychlení přípravy nejdůležitějších projektů,“ zdůraznil předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libor Lukáš.

Účastníci fóra na závěr přijali Deklaraci, která zdůrazňuje potřebu koncepčního rozvoje dopravní infrastruktury jako zásadního předpokladu zvýšení konkurenceschopnosti regionu střední a východní Moravy.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)