Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Olomouc bude hlavním městem Visegrádské čtyřky

Olomouc bude hlavním městem Visegrádské čtyřky

Setkání partnerských měst a obcí V4 se odehraje v Olomouci ve dnech 8. a 9. září 2021. Olomouc bude po tyto dva dny hostit velvyslance, představitele čtyřiadvaceti samospráv měst zemí V4.

Olomouc z ptačí perspektivy.
7. září 2021 - 08:01

Setkání bylo původně plánováno na minulý rok, ale pandemie jeho termín odsunula. Hlavní program mezinárodního setkání je připraven na čtvrtek 9 září. V budově konviktu v Univerzitní ulici se uskuteční konference, věnovaná především uplatňování principů Smart City v praxi konkrétních města obcí.

Přednášky na konferenci budou simultánně tlumočeny do angličtiny, polštiny a maďarštiny. Umělecké centrum Univerzity Palackého v konviktu současně nabídne prostory pro důstojnou prezentaci významných olomouckých institucí, jako jsou Moravské divadlo, Muzeum umění, Knihovna města Olomouce nebo Výstaviště Flora.

„Věřím, že konference napomůže k navázání mnoha dalších úspěšných projektů a forem spolupráce, ať už mezi samosprávami nebo konkrétními institucemi. Chceme zahraničním hostům představit Olomouc jako reprezentativní konferenční město,“ uvádí náměstek primátora pro vnější vztahy Karel Konečný.Cílem nynějšího setkání je výměna zkušeností v dané oblasti a navázání živých kontaktů mezi městy i kulturními, vzdělávacími či turistickými institucemi v rámci středoevropských zemí. Jedním z výstupů má být i online databáze významných kontaktů. „V neposlední řadě chceme touto akcí dát najevo, že Olomouc je do značné míry přirozeným středem zemí visegrádské čtyřky. A jako taková má Olomouc ambici pořádat i velké mezinárodní konference,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)