Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Olomouc bude hostit sportovce. Zahájí České akademické hry

Olomouc bude hostit sportovce. Zahájí České akademické hry

Nejen olomoucká sportoviště se ve dnech 2. až 7.září stanou dějištěm 19.ročníku Českých akademických her, během nichž poměří síly ve dvaadvaceti sportech studenti vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky.

Ilustrační foto
1. září 2021 - 08:03

Organizátoři her z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK UP) očekávají účast až 1400 sportovců. O medaile a titul Akademický mistr ČR / Akademická mistryně ČR se bude bojovat v atletických a plaveckých disciplínách, ve fotbalu, florbalu nebo také třeba v orientačním běhu, frisbee či šermu.

Ústředním místem her bude Sportovní hala UP, soutěžit se ale bude například i v Aplikačním centru BALUO, v Čajkaréně, na Andrově stadionu, dále také v lukostřeleckém areálu v Prostějově nebo ve Ski areálu Hlubočky.Jediným „nesportovním“ bodem programu her tak bude jejich slavnostní zahájení, na kterém se potkají zástupci Univerzity Palackého a dalších zúčastněných vysokých škol, České asociace univerzitního sportu (ČAUS), Národní sportovní agentury a představitelé regionu. Zahájení se uskuteční ve čtvrtek 2. září v 18 hodin v prostorách Uměleckého centra UP (v bývalém jezuitském konviktu).(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: Univerzita Palackého v Olomouci)