Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Olomouc: Holický les by mohlo doplnit nové hřiště

Olomouc: Holický les by mohlo doplnit nové hřiště

Procházky, jízda na kole nebo in-line bruslích, pobyt mezi loukou a stromy… Holický les je krajinným prvkem, který zejména obyvatelům průmyslové čtvrti Holice přibližuje přírodu.

Primátor Olomouce Mirek Žbánek.
11. června 2021 - 08:00

Tato přírodní plocha se zrodila díky investicím města a vytrvalé snaze dobrovolníků ze spolku Holický les. Primátor Olomouce Mirek Žbánek a jeho náměstek Otakar Bačák se zde setkali s předsedkyní spolku Ivanou Kalodovou a dalšími obyvateli Holice. Bavili se o dalším rozvoji lesoparku, o cyklostezce i o obnově dalšího krajinného prvku v jeho blízkosti.

„V rámci našich pravidelných zelených pátků jsme se s kolegy vydali do Holického lesa, kde jsme se byli podívat na úctyhodný výsledek mnohaleté práce Spolek pro Holický les. Ten ukazuje, že když vynaložíte hodně osobní námahy a energie, dá se splnit i sen, který se původně zdá jako bláznovství,“ vysvětlil důvod cesty do Holického lesa primátor Žbánek. „Projednali jsme také další možnosti rozvoje tohoto lesoparku.“

Na místě se jednalo o myšlence vybudovat u stávajícího odpočívadla dětské hřiště s venkovní workoutovou posilovnou. Toto hřiště sice zatím v městském rozpočtu zahrnuto není, budou se ale hledat zdroje na jeho realizaci.


V úvahu připadá i využití peněz, kterými disponují komise městských částí na estetizaci veřejného prostranství. Vše je ovšem věcí dalších jednání! Jinou budoucí součástí lesoparku má být stezka pro in-line bruslaře. Ta vznikne mezi částmi, kde dnes již úspěšně rostou stromy. Její trasa je v projektu Holického lesa vytyčena.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)