Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Olomouc je druhým nejlepším městem pro cyklisty

Olomouc je druhým nejlepším městem pro cyklisty

Skokanem roku se stala Olomouc v anketě Cyklobarometr, když v celorepublikové konkurenci obsadila druhou příčku. V anketě hlasovalo více než 1200 cyklistů. První místo v Cyklobarometru obhájil Hradec Králové.

Ilustrační foto
7. srpna 2017 - 08:00

Anketa zahrnovala 37 otázek s hodnocením od 1 do 6. Lidé hodnotili množství, značení, šířku či povrch cyklostezek, stejně jako bezpečnost či možnost parkování bicyklů.

„Jsem rád, že Olomoučané ocenili naše dlouhodobé úsilí v podpoře cyklodopravy. Je vidět, že pravidelná údržba a systematický rozvoj sítě cyklostezek či cyklotras nese své ovoce. Uvědomujeme si však, že je stále co zlepšovat. Proto pracujeme na plánu udržitelné městské mobility, který se zaměřuje na podporu cyklodopravy, ale věnuje se i chodcům a hromadné dopravě,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Jakubec.


Ve výsledném žebříčku Olomouc přeskočila Pardubice a Otrokovice a získá od pořadatelů sčítač cyklistů Eco-counter na tři měsíce zdarma.

„Využijeme ho v místech, kde je zvýšená frekvence cyklistů, pěších a motoristů a mohla by při klasickém odečtu vzniknout větší odchylka,“ uvedl Stanislav Losert, koordinátor cyklodopravy z odboru koncepce a rozvoje olomouckého magistrátu.

Olomouc od cyklistů získala nejlepší známky ze všech měst za údržbu komunikací pro cyklisty, za jejich dostatečnou šířku i za jejich zobousměrnění pro cyklisty.

„Za podobným hodnocením vždy stojí práce mnoha lidí a spolupráce mnoha subjektů, včetně Policie České republiky nebo Povodí Moravy. Díky tomu vedou cyklostezky třeba po hrázi, nebo mohou cyklisté jezdit městem v protisměru,“ vysvětlil Losert.

Projekt Zaparkuj otevírá půjčovnu piknikových košů

Anketu Cyklobarometr organizuje druhým rokem Nadace Partnerství za podpory spolku Auto*Mat, České cyklistické federace a Asociace cykloměst.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Pavel Konečný, město Olomouc)