Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Olomouc: Masarykova třída bude od příštího roku zelenější

Olomouc: Masarykova třída bude od příštího roku zelenější

Nová posezení i stromy zpříjemní lidem pohyb i pobyt na Masarykově třídě. Obnovu veřejné zeleně připravil odbor městské zeleně a odpadového hospodářství olomouckého magistrátu.

Masarykova třída v Olomouci.
14. října 2021 - 08:00

V ulici přibydou akáty a příjemná zákoutí se zelení a křesílky. Projekt už schválila městská rada. Původně plánovaná úplná obnova stromořadí vysazením nových akátů narazila během přípravné fáze na problém inženýrských sítí. Ty jsou uloženy na mnoha místech v zelených plochách a znemožňují pak výsadbu stromů.

„Absolvovali jsme proto několik jednání se správci sítí. Ti projevili vstřícnost a v rámci technických možností nám umožnili alespoň částečný zásah do ochranných pásem sítí při zachování bezpečnosti správy infrastruktury,“ vysvětluje Otakar Š. Bačák, náměstek primátora, odpovědný za oblast veřejné zeleně.


Díky vstřícnosti správců bylo po zaměření skutečného průběhu sítí možné upravit projekt do kompromisní varianty. V části Masarykovy třídy přibude devět nových akátů, tedy stejných stromů, jaké v této ulici rostou na straně u přednádražního prostoru.

V místech, kde inženýrské sítě vysazení stromů s hlubokým kořenovým systémem nedovolují, budou vytvořeny speciální moduly s vyššími křovinami, okrasnými květinami a křesílky pro odpočinek chodců. V zeleném pásu budou také v plném rozsahu obnoveny trávníky.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)