Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Olomouc pomáhá po hasičích i záchranářům

Olomouc pomáhá po hasičích i záchranářům

K lepšímu vybavení sanitních vozů Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje přispěje město Olomouc.

Ilustrační foto
16. listopadu 2021 - 08:00

Navazuje tak na dlouhodobou úspěšnou spolupráci s jednotlivými složkami Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje. V uplynulých letech město opakovaně finančně podpořilo vybavení profesionálních hasičů, nyní jsou na řadě lékaři Zdravotnické záchranné služby.

V pondělí 15. listopadu podepsal spolu s ředitelkou ZZS Olomouckého kraje Andrea Rakovičová smlouvu o poskytnutí dotace z programu Podpora společensko-prospěšných projektů ve výši téměř 75 tisíc korun. S pomocí dotace záchranáři nakoupí speciální nástroje. Jedním z nich je například intraoseální vrtačka EZ 10, která pomáhá zajistit žilní řečiště v komplikovaných případech a doslova zachraňuje životy.


Všechny pomůcky, zakoupené ZZS s podporou města, zvyšují šance pacientů na přežití i na co nejmenší následky zranění. Obdobné to bylo předloni, kdy přispělo město zdravotnickým záchranářům částkou přes 83 tisíc korun na obměnu speciálních zásahových resuscitačních a záchranářských batohů do sanitních vozů. Další dotaci ve výši 90 tisíc korun ve stejném roce dostali i na nákup lineárních dávkovačů do sanitek.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)