Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Olomouc: Skoro 80 milionů korun na velké opravy komunikací

Olomouc: Skoro 80 milionů korun na velké opravy komunikací

Čtrnáct různě velkých oprav komunikací v Olomouci za celkem 77 milionů korun už schválila tento olomoucká městská rada.

Ilustrační foto
16. ledna 2022 - 08:00

Největší jsou mezi nimi dvě investiční akce, z nichž každá bude stát 15 milionů korun – oprava Rokycanovy ulice a oprava vozovky v Okružní ulici mezi křižovatkami s ul. Hněvotínská a ulicí Za Vodojemem. Součástí balíku oprav jsou nejen samotné komunikace, ale například i související mosty či zastávky MHD.

Další velká velké investiční akce se dotýkají jedné z nejvíce frekventovaných komunikací v centru Olomouce, a to třídy Svobody. Zde se jedná o opravy křižovatek u okresního soudu a křižovatky s ul. Aksamitova. Na tyto opravy je vyčleněno celkem 11,3 milionů korun.

Souběžně s opravami vozovek ve zmíněných křižovatkách včetně chodníku před poliklinikou, což vše bude v režii města, provede a uhradí Dopravní podnik města Olomouce i opravy tramvajových křižovatek. To se týká jak úseku v křižovatce s ulicí Aksamitovou ulicí, tak i křižovatky u okresního soudu.


Samotnou Masarykovu třídu čeká ještě před dokončením protipovodňových opatření a otevřením nového mostu oprava v úseku mezi dvěma mosty. Opravou projde vozovka i chodníky.  Naplánováno je i nové zastřešení vstupu do podchodu v přednádražním prostoru v Jeremenkově ulici či úprava předprostoru krematoria a oprava komunikace ke sběrovému dvoru v Neředíně.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)Která televize má podle Vás nejvíce objektivní a vyvážené zpravodajství?