Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Olomoučané uspořádali první ročník Voříškiády

Olomoučané uspořádali první ročník Voříškiády

O víkendu se ve Smetanových sadech uskutečnil první ročník amatérské výstavy psů „Olomoucký voříšek 2022“.  Výstavy se zúčastnilo 105 pejsků v devíti kategoriích. Na útulek v Neředíně se vybralo více jak 14 tisíc korun.

Vítězové
19. září 2022 - 08:00

Nápad uspořádat amatérskou výstavu psů vznikl naprosto spontánně. S pejskaři se potkáváme v parku a bavíme se třeba o tom, že v Olomouci chybí pořádné psí hřiště nebo o tom, jaké máme s psíky problémy, ale i radosti,“ řekla Daniela Ostrá, která byla hlavní organizátorkou výstavy.

„Všichni jsme na naše pejsky hrdí, vyměňujeme si zkušenosti, a tak nás na jedné procházce s manželem napadlo, že bychom se mohli všichni společně setkat a uspořádat amatérskou soutěž, zejména pro voříšky, kteří se oficiálních výstav účastnit nemohou,“ dodala Daniela Ostrá.Po několika měsíční přípravě se věc podařila. Organizátoři byli překvapeni velkým zájmem, a to nejen olomouckých chovatelů, ale i z širšího okolí. Účastníci přijeli třeba z Krnova nebo Zlína. Startovné činilo 50 korun, ale chovatelé mohli zaplatit poplatek vyšší, protože všechny vybrané peníze směřovaly do olomouckého psího útulku. Přispět mohli také ti, kdo si koupili v občerstvení kávu, kofolu či drobnou sladkost. Za každou položku získal útulek dalších deset korun. Celkem se vybralo 14 510 korun, což organizátoři i pracovníci útulku považují za velký úspěch.

„Jsme rádi, že se akce uskutečnila. Amatérská soutěž má výhodu v tom, že vítězství není hlavním cílem. Vše proběhne v klidu, jde o dobrý pocit moci se zúčastnit a přispět na dobrou věc,“ dodala další z organizátorek Lenka Soukopová. Všichni pejsci, kteří se soutěže zúčastnili, dostali sladké odměny a medaile. Přesto i tato soutěž měla absolutního vítěze a titul historicky prvního Olomouckého voříška získal pejsek Amir chovatelky Viktorie Darnadyové. Už při prvním pohledu na nového šampiona bylo zřejmé, že určit plemena, ze kterých pochází, je opravdovým oříškem.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%