Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Olomoucká Poradna pro rodinu už 50 let pomáhá řešit manželské krize

Olomoucká Poradna pro rodinu už 50 let pomáhá řešit manželské krize

Podporu ve vztazích, komunikaci, cílenou pomoc rodinám, dětem, manželským i nesezdaným párům či jednotlivcům nabízí Poradna pro rodinu Olomouc.

Ilustrační foto
9. prosince 2022 - 07:00

A to už padesát let. Kulaté výročí si poradna připomněla prosincovou konferencí Refreššš!, kde ze sdělení zajímavých hostů namíchala povzbuzující koktejl pro posílení i ocenění současných českých rodin. Konala se 1. prosince v konferenčním sále Magistrátu města Olomouce na Hynaisově ulici.

Manželskou a předmanželskou poradnu, jak se tehdy jmenovala, založili v roce 1972 Josef Šanda a Agnesa Mrázková. O 39 let později se poradna začlenila pod Středisko sociální prevence Olomouc a přestěhovala se blíž do centra města.

„Nesnáz či nepříjemná chvíle postihne někdy jednotlivce, jindy celou rodinu. I to je součástí lidských životů, a právě v těchto mimořádných krizových situacích se snažíme klienty podporovat,“ uvedla vedoucí poradny Radka Hrochová Hrubá. Služby zajišťuje klientům tým tří psychologů a tandem dvou sociálních pracovnic. V loňském roce využilo služeb poradny téměř 400 klientů, uskutečnilo se více než 3 500 konzultací a necelých 5 500 osobních setkání (kratších intervencí do 30 minut). Náročnost řešených témat se oproti předchozím letům výrazně stupňuje.

„Jsem rád, že olomoucká poradna letos může oslavit významné jubileum. Středisko sociální prevence Olomouc poskytuje stejné poradenské služby i v dalších městech Olomouckého kraje, takže je služba dostupná všem občanům regionu. Společně se zaměstnanci poraden považuji za důležité více se věnovat prevenci a osvětě,“ doplnil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.Zmiňovaná konference Refreššš! je nejen prostředkem k naplňování osvětové činnosti, ale také k setkávání spolupracujících subjektů a lepšímu zacílení pomoci klientům. Více informací k akci lze nalézt na www.refresss.cz, o poskytovaných službách pak na www.ssp-ol.cz.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%