Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Olomoucké děti budou mít čtyři nová hřiště

Olomoucké děti budou mít čtyři nová hřiště

Čtyři dětská hřiště v souhrnné hodnotě 2,4 milionu korun budou od léta sloužit olomouckým dětem. Tři z nich procházejí modernizací a budou dokončena v červnu, jedno zcela nové budou děti využívat od července.

Vizualizace hřiště
25. května 2018 - 00:00

Radní města souhlasili s opravou dětských hřišť v lokalitách ulic Na Vozovce, Jílová a Synkova. Malé i odrostlejší děti dočkají nově vybavených venkovních hracích ploch.

„K těmto třem hřištím, která procházejí celkovou rekonstrukcí, přibude ještě jedno zcela nové v Ječmínkově ulici v Holici,“ uvedl náměstek primátora Aleš Jakubec.

Například hřiště ve vnitrobloku Na Vozovce je určeno pro děti od 6 do 12 let. Po demontáži starých herních prvků zde bude nová průlezka se skluzavkou, houpačka s baby košem, lanová průlezka a pružinové houpadlo. Prakticky stejné nové herní prvky dostane i hřiště v Jílové ulici, hřiště v Synkově pak kromě klasických herních prvků dostane i lanový kolotoč. V holické Ječmínkově ulici bude k herním prvkům navíc osazena hrazda a zmizí odsud nevyužívané kovové konstrukce určené ke klepání koberců.


Do rekonstrukcí dětských hřišť investuje město každoročně zhruba 1,5 až 2 miliony korun. V letech 2009–2018 tak projde rekonstrukcí již 51 lokalit dětských hřišť a sportovišť.

„Při rozhodování o výběru lokalit pro obnovu vychází město z požadavků komisí městských částí, správců hřišť a podnětů veřejnosti. Kromě pravidelného investování do rekonstrukcí vybraných lokalit město v rámci celoroční průběžné údržby jednotlivé herní prvky hřišť drobně opravuje a jedenkrát ročně prochází jednotlivá hřiště certifikovanou bezpečnostní kontrolou,“ konstatoval investiční náměstek primátora Filip Žáček.


V projektové přípravě jsou již zadaná dětská hřiště a sportoviště na příští rok. Nově vznikne hřiště v Černovíře u tenisových kurtů, rekonstrukce pak čeká hřiště v Kmochově a v ulici V Hlinkách. V parku Malého Noe v Neředíně bude vybudováno sportoviště s venkovním fitness a v Droždíně doplní hřiště nové sportovně-hrací prvky, které vytvoří zázemí pro místní hasiče.

Pro Olomouckenovinky.cz Mgr. Pavel Konečný, Magistrát města Olomouce.


(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)